השתלת עצם בחניכיים

שתלים דנטליים מוחדרים לעצמות הלסת, על מנת לבצע החדרת שתלים צריכה להימצא עצם חזקה יציבה ובריאה אשר תוכל לקלוט את השתלים ותהווה בסיס חזק. 

מתי מתבצעת השתלת עצם בחניכיים?

השתלת עצם מתרחשת במרבית המקרים אחרי עקירת שן, בפרט במצב בו המטופל רוצה להחדיר שתל לחלל הנוצר בעקבות העקירה. בדרך כלל בעקבות עקירה של שן מתרחש תהליך טבעי בו העצם שהחזיקה את השן נפגעת ונספגת. והשתלת העצם בחלל זה שומרת על עצם בריאה וחזקה אשר ערוכה לקבלת שתלים דנטליים עתידיים. אובדן עצם יכול להתרחש גם עקב מחלות חניכיים אשר גורמות לזיהום העצם, טראומות בלסת הנגרמות מתאונה או הסרה של גידול בחלל הלסת.

באיזה גיל ניתן לבצע השתלת עצם?

השתלת עצם ניתן לבצע בכל גיל החל מגיל הבגרות, בניית העצם מהירה יותר בגילאים צעירים ואחוזי ההצלחה גבוהים יותר, אצל מטופלים מבוגרים קצב בניית העצם איטי יותר ותהליך הקליטה של העצם יהיה ממושך יותר.

באיזה עצם משתמשים בתהליך השתלת העצם?

ישנם מספר מקורות בהם הרופאים יכולים להשתמש בתהליך ההשתלה:

  • עצם מקורית של המטופל – בו נלקחת פיסת עצם מהמטופל עצמו. בתהליך זה קליטת העצם היא מצוינת מפני שהגוף הינו המקור של העצם.
  • עצם מלאכותית – עצם מחומר סינתטי מיוחד אשר משולב עם חומרים העוזרים בקליטת העצם בחלל הלסת.
  • עצם מבעל חיים – עוברת עיבוד מיוחד על מנת שתוכל להיקלט בגוף המטופל.

כמה זמן לוקח תהליך ההחלמה של השתלת עצם?

תהליך ההחלמה הראשוני לוקח כשבועיים בערך, לאחריו תהליך בניית העצם לוקח מספר חודשים ומשתנה לפי גיל המטופל, סוג השן שהושתלה והמיקום בפה.

האם יש סיכונים בהשתלת עצם ומה אחוזי ההצלחה?

השתלת עצם החניכיים הוא תהליך אותו עוברים אלפי אנשים בשנה ונחשב לניתוח עם אחוזי הצלחה טובים כאשר הוא מתבצע עם רופא מיומן. יש חשיבות גדולה לעבור את הטיפול במרפאה מתאימה אשר יש בה רמה גבוהה של סטריליות וטכנולוגיה מתקדמת.

על מנת לעבור את התהליך בראש שקט ורגוע, ד"ר מיכאל לוי מקדיש זמן רב להסברים מפורטים לפני תחילת תהליך הטיפול, ומעניק יחס אישי וטיפול מסור ומקצועי לכל מטופל. במרפאת השיניים מבוצעים רוב טיפולי השיניים המתקדמים תחת קורת גג אחת ומבוצעים בה כל סוגי טיפולי השיניים: טיפולים משמרים, טיפולי שורש, טיפולים אסתטיים ומשקמים, ניקוי שיניים, כירורגיה ועוד. אם ברצונכם לשמוע עוד על השתלת עצם בחניכיים ופרטים נוספים על הפרוצדורה, נשמח אם תיצרו איתנו קשר בטלפון   03-5226691  או בנייד: 052-3512092, או צרו איתנו קשר כאן.

יצירת קשר

קביעת תורים בתאום טלפוני:
03-5226691
052-3512092
או השאירו פרטים