שיקום השן

תהליך שיקום שיניים הינו תהליך מורכב ויקר באופן יחסית, ולפיכך מומלץ מאד לפנות למרפאה מקצועית ואמינה. מחיר הטיפול הוא פקטור חשוב מאוד, אך מעבר לכך כדאי לשים לב למקצועיות ולמוניטין של רופא השיניים ושל המרפאה. בחירה בטיפול זול בטווח הקצר עלולה להביא למחיר יקר מאד לאחר מכן גם כספי וגם מחיר של טיפולים חוזרים וכואבים ולעתים אף אובדן שיניים.

אנו משתמשים בשיטת מבנים יצוקים כאשר נותר חומר שן מצומצם, ללא דפנות של כותרת השן. בשיניים שנפגעו, בעיקר עקב הזנחה (עששת), נדרש טיפול שורש על מנת לסלק את הזיהום הדלקתי או הנמקי ולאטום את תעלת השורש בחומר מיוחד עד קצות תעלות השורשים, על מנת למנוע זיהום חוזר. יש לבצע גם כתרים, מכיוון ששיניים הרוסות שעברו טיפול שורש נוטות להיסדק ולהישבר.

לצורך ביצוע מבנה ישיר במרפאה (בורג או יתד בתעלה עם חומר תווך מילוי להשלמת הכותרת) או מבנה יצוק בסיוע המעבדה, יש לפנות מהתעלות חלק מסתימת השורש של טיפול השורש עבור הבורג במרפאה, או היתד היצוקה מהמעבדה.

את החלק העליון הכותרתי של המבנה הישיר במרפאה או של המבנה היצוק המעבדתי יש לעגל ולהשחיז כדי לשמור על שביל הכנסה לצורך הדבקת כתר החרסינה הקונבנציונלי או כתר החרסינה מסוג זירקונה.

הכתר הינו הכיסוי המגן על השיניים שעברו טיפולי שורש בתעלות ובוצעו בהן המבנים, מפני שברים וסדקים, מכיוון ששן עם טיפול שורש מתייבשת עם הזמן כיוון שאינה מוגדרת כשן חיה המקבלת אספקת נוזלים. לאחר ביצוע שחזורי מעבר כגון כתרים זמניים מאקריל, יש לבצע את השחזור הסופי – הכתרים הקבועים מחרסינה.

אנו מציעים גם תותבות נשלפות: חלקיות או שלמות (רצוי עם מינימום של 2 שתלים בלבד שעליהם מבנים בעלי ראש כדורי, לאחיזה מירבית). בלסת מחוסרת שיניים שתל עם מבנה כזה יכול לשפר משמעותית יציבות של תותבת נשלפת.

מהם הטיפולים שניתן לעשות בשיקום שיניים?

  • התקנת מבנים קבועים בשיניים -כתרים ושתלים דנטליים
  • התקנת מבניים זמניים בשיניים – גשרים זמניים , כתרים זמניים ועוד.
  • טיפולי שורש וחידוש של טיפולי שורש
  • ניתוחים שונים בעצמות הלסת
  • שחזורי שיניים
  • שיקום של הפה לאחר השתלות שיניים.
  • השתלות שיניים
  • שיניים תותבות קבועות וזמניות

לפני שמתחילים תהליך של שיקום שיניים יש לבקש מהרופא תוכנית טיפולית מפורטת, אותה הוא מבסס על בדיקה רפואית כללית מקיפה, אשר בה ניתן להבין את ההיסטוריה הרפואית של המטופל והאם הוא סובל מבעיות אשר עלולות להשליך על הטיפול. מחקרים רבים מראים שיש קשר ישיר בין הבריאות הכללית של המטופל למצב השיניים שלו. לאחר הבדיקה הכללית מבצעים צילומי רנטגן רגילים ופנורמיים על מנת להבין היטב את חלל הלסת ואת כל הבעיות. לאחר שלב הבדיקות, בהתאם לתוצאות יוחלט האם יש צורך ברופא לשיקום הפה אשר ייתן את ההנחיות המפורטות לגבי המשך התהליך הרצוי. 

כמה זמן לוקח תהליך של שיקום שיניים?

תהליך שיקום שיניים הוא לרוב תהליך מורכב שלוקח בדרך כלל מספר חודשים, ישנם רופאים המשווקים, שיקום פה ביום אחד אך טיפול זה אינו מתאים לרוב המטופלים.

מה המחיר של שיקום פה?

המחיר משתנה מאד אצל כל מטופל בהתאם למה שנדרש לבצע, לפני תחילת התהליך מקבל המטופל, הצעת מחיר מפורטת ומסודרת. כדאי לבצע השוואת מחירים לפני שמבצעים שיקום פה או שיקום שיניים, אך לקחת בחשבון ללכת לרופא  עם ניסיון רב בתחום.

על מנת לעבור את התהליך בראש שקט ורגוע, ד"ר מיכאל לוי מקדיש זמן רב להסברים מפורטים לפני תחילת תהליך הטיפול, ומעניק יחס אישי וטיפול מסור ומקצועי לכל מטופל. במרפאת השיניים מבוצעים רוב טיפולי השיניים המתקדמים תחת קורת גג אחת ומבוצעים בה כל סוגי טיפולי השיניים: טיפולים משמרים, טיפולי שורש, טיפולים אסתטיים ומשקמים, ניקוי שיניים, כירורגיה ועוד. אם ברצונכם לשמוע עוד על שיקום שיניים ופרטים נוספים על התהליך, נשמח אם תיצרו איתנו קשר בטלפון   03-5226691  או בנייד: 052-3512092, או צרו איתנו קשר כאן.

 
 

יצירת קשר

קביעת תורים בתאום טלפוני:
03-5226691
052-3512092
או השאירו פרטים