השלמת שן שבורה

כיום, בניגוד לעבר, כמעט ואין אנו רואים אנשים המסתובבים עם שיניים שבורות, אין הדבר מעיד על כמות קטנה של חבלות בשיניים אצל ילדים או מבוגרים, אלא על כך שהטיפול בשיניים שבורות הפך מהפכה של ממש בשנים האחרונות ובזכות הטכנולוגיה המתקדמת, השלמות שיניים או שחזור שן קדמית הפכו לפשוטות יותר לביצוע עם תוצאות מעולות ולא ניתן להבחין בקו השבר (וזאת כאשר עבודת השלמת שן שבורה, נעשית ע"י רופא שיניים מיומן ובעל ניסיון).

 

מה הסיבות של שן שבורה?

במרבית המקרים שבירת השן נובעת מחבלה חזקה בשן כתוצאה ממשחק, נפילה מאופניים, בבריכת השחייה, תאונת דרכים או פעילות ספורטיבית אחרת. (אפשר להפחית באופן ניכר את הסיכויים לשברים או חבלות של השיניים במהלך פעילות ספורטיבית ע"י שימוש במגיני פה). אך יש גם מקרים שהשן נשברת כתוצאה של אכילת מזון קשה או אפילו לעיסה חזקה מדי של המזלג. כאשר שן טוחנת שבורה, יש לטפל בכך כמובן, אך זה פחות משפיע מבחינה אסתטית. שבירת שן קדמית מהווה בעיה אסתטית ולכן חשוב לבצע את פעולת השחזור באופן מהיר ככל שניתן.

 

מהן הדרכים לביצוע השלמת שיניים שבורות?

כאשר חלק מהשן נשבר או יש מספר שיניים שבורות יש לפנות לרופא השיניים בכדי שיאבחן את מצב השיניים ויוכל להסביר לכם מהי דרך הטיפול הטובה ביותר למקרה שלכם, קיימות מספר אפשרויות שונות:

  • מילוי קומפוזיט – הקומפוזיט הינו חומר מילוי עמיד בצבע השן,צבע שבנחר על פי מפתח הצבעים, שאינו נוטה להתנתק או להיסדק לאחר הדבקתו לשטח השן.  תהליך מילוי שיניים באמצעות הקומפוזיט הינו פשוט ואינו דורש הכנה ממושכת של השן. מילוי קומופזיט הוא תהליך קצר ופשוט וקצר הדורש רק ביקור אחד אצל רופא השיניים. מילוי קומפוזיט נחשב לזול יחסית לאפשרויות האחרות. החיסרון של מילוי קומפוזיט, שהוא מתאים אך ורק לשברים קטנים ואינו מתאים לשברים גדולים בשן.
  • ציפוי חרסינה – ציפוי חרסינה מסייע להסתרה של שיניים קדמיות אשר נשברו או נסדקו  ומחזיר לשיניים את המראה האסתטי המקורי שלהן. ציפוי חרסינה מחזיק מעמד במשך שנים ארוכות בשל העמידות המצוינת שלו. ציפוי חרסינה יקר יותר מקומפוזיט, אך גם לאיכותי ואסתטי יותר. ציפוי חרסינה דורש מיומנות גבוהה של טכנאי השיניים ושל רופא השיניים. היתרון של ציפוי חרסינה הוא בכך שהציפוי אינו משנה גוון עם ככל שהזמן עובר.
  • כתר חרסינה או זירקוניה – כאשר חלק ניכר מהשן נשבר ואי אפשר למלא את החלל החסר ע"י קומפוזיט או ציפוי חרסינה, הפתרון הוא כתר חרסינה או זירקוניה. הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות מאפשרות לרופא השיניים לשחזר באופן מדויק את השן ע"י הכנת כתר חרסינה או זרקוניה שעשויים מחומרים עמידים וחזקים במיוחד .הטכנולוגיה של כתר זירקוניה היא מתקדמת יותר ומבוצעת בסריקה וכתר זה מתקבל יותר טוב לחניכיים. כתר (חרסינה או זירקוניה) עשוי מחומרים עמידים וחזקים במיוחד שמחזיקים מעמד לאורך שנים ארוכות. החיסרון של כתר הוא מחירו הגבוה יחסית והעובדה שהטיפול נמשך במשך מספר פגישות.

 

האם יש אפשרויות אחרות לטיפול בשן שבורה?

האפשרויות שמנינו הן כרגע האפשרויות היחידות לטיפול בשן שבורה.

למה כדאי לטפל במהירות בשן שנשברה?

חבלה או טראומה הנגרמה לשן עלולה לגרום לשינוי צבע השן, כמו כן הזנחת השן הפגועה עלול להוביל לנזקים נרחבים נוספים:

  • פגיעה בשיניים הסמוכות לשן השבורה
  • דלקת בעצב
  • ריקבון בשן
  • בקיעת יתר של שיניים אחרות
  • אסתטיקה

ככל שתקדימו לטפל בשן, כך תוכלו לשמור עליה ועל שאר השיניים מפני נזקים ומחלות שונות הקשורות בפה.

לסיכום – לצערנו אנו נתקלים במקרים רבים של אנשים עם שברים בשיניים הקדמיות והאחוריות – אין צורך להילחץ מכך מכיוון שכיום ניתן לטפל בנזק ולשחזר את השן הפגועה בצורה מדויקת, כך שמי שאינו מכיר אתכם, כלל לא יידע שהשן שלכם נשברה אי פעם. חשוב מאוד לא לחכות והמתין ולהגיע מוקדם ככל הניתן לייעוץ אצל רופא שיניים בעל ניסיון שיבצע בדיקה מקיפה השן השבורה, צילום של חלל הפה והשיניים ויציע לכם את האפשרות הטובה והמהירה ביותר לטיפול בשן השבורה.

מרפאת השיניים של ד"ר מיכאל לוי פועלת במרכז תל אביב מאז שנת 1986 ומבוצעים בה כל סוגי טיפולי השיניים: טיפולים משמרים, טיפולי שורש, טיפולים אסתטיים ומשקמים, ניקוי שיניים, כירורגיה ועוד. אם ברצונכם לשמוע עוד על השלמת שן קידמית, ופרטים נוספים על הטיפול נשמח אם תיצרו איתנו קשר

לתיאום תור, צרו קשר:

בטלפון:  03-522-6691  |  בנייד: 052-351-2092  |  או בהשארת פרטים כאן

יצירת קשר

קביעת תורים בתאום טלפוני:
03-5226691
052-3512092
או השאירו פרטים