שיקום השן

אנו משתמשים בשיטת מבנים יצוקים כאשר נותר חומר שן מצומצם, ללא דפנות של כותרת השן. בשיניים שנפגעו, בעיקר עקב הזנחה (עששת), נדרש טיפול שורש על מנת לסלק את הזיהום הדלקתי או הנמקי ולאטום את תעלת השורש בחומר מיוחד עד קצות תעלות השורשים, על מנת למנוע זיהום חוזר. יש לבצע גם כתרים, מכיוון ששיניים הרוסות שעברו טיפול שורש נוטות להיסדק ולהישבר.

לצורך ביצוע מבנה ישיר במרפאה (בורג או יתד בתעלה עם חומר תווך מילוי להשלמת הכותרת) או מבנה יצוק בסיוע המעבדה, יש לפנות מהתעלות חלק מסתימת השורש של טיפול השורש עבור הבורג במרפאה, או היתד היצוקה מהמעבדה.

את החלק העליון הכותרתי של המבנה הישיר במרפאה או של המבנה היצוק המעבדתי יש לעגל ולהשחיז כדי לשמור על שביל הכנסה לצורך הדבקת כתר החרסינה הקונבנציונלי או כתר החרסינה מסוג זירקונה.

הכתר הינו הכיסוי המגן על השיניים שעברו טיפולי שורש בתעלות ובוצעו בהן המבנים, מפני שברים וסדקים, מכיוון ששן עם טיפול שורש מתייבשת עם הזמן כיוון שאינה מוגדרת כשן חיה המקבלת אספקת נוזלים. לאחר ביצוע שחזורי מעבר כגון כתרים זמניים מאקריל, יש לבצע את השחזור הסופי – הכתרים הקבועים מחרסינה.

אנו מציעים גם תותבות נשלפות: חלקיות או שלמות (רצוי עם מינימום של 2 שתלים בלבד שעליהם מבנים בעלי ראש כדורי, לאחיזה מירבית). בלסת מחוסרת שיניים שתל עם מבנה כזה יכול לשפר משמעותית יציבות של תותבת נשלפת.

יצירת קשר

קביעת תורים בתאום טלפוני:
03-5226691
052-3512092
או השאירו פרטים