ציפוי שיניים זירקוניה

כתרי זירקוניה

מי מאיתנו לא רוצה שיהיה לו חיוך של מיליון דולר? חיוך רחב וגדול, בו אנו חושפים את השיניים הצחורות והמושלמות שלנו. כיום, בעידן של הרשתות החברתיות, כאשר רגע שלנו מצולם ומתועד – כל אחד רוצה להיראות במיטבו וחלק בלתי נפרד מכך הוא לחייך למצלמה בפה פתוח עם שיניים נאות ולבנות.

מהו סוד הקסם של שיניים מושלמות?

לא כולם נולדים עם שיניים מושלמות, ולעתים גם לאנשים עם שיניים יפות, השיניים הקדמיות נשברות בפעילות ספורטיבית, תאונת דרכים או משחק פיזי. ציפויי שיניים נועדו לפתור בדיוק את הבעיה של שיניים סדוקות/שבורות/מוכתמות ולא אסתטיות.

מהו כתר זירקוניה?

הזירקוניה היא חומר קשיח ביותר המתאים את עצמו באופן כמעט מושלם לרקמות האנושיות ובעיקר לחניכיים. זירקוניה ידועה בשימושים ביישומים רפואיים רבים בשל העובדה שיש לה סיבולת גדולה מאוד ללחצים פיזיים. (ולכן היא מתאימה כל כך להחלפת השיניים הטבעיות המבצעות פעולות שחיקה ואכילה באופן יומיומי).

בעשור האחרון מחליף כתר הזירקוניה כמעט לחלוטין את כתר החרסינה  המאוחה על כיפת מתכת שהיה נפוץ בעבר הלא רחוק. כתר העשוי מזירקוניה אינו מכיל כלל מתכת ונחשב כיום לטוב ביותר מבחינת איכות ומראה ולכן הפך לפופולארי מאוד הן אצל רופאי השיניים והן אצל המטופלים. לכתר זירקוניה מספר יתרונות שהפכו אותו לכתר מספר אחד: הכתר אינו גורם לגירויים בחניכיים, הוא חזק באופן יוצא דופן ועמיד למשך שנים ארוכות. ציפוי חרסינה במשטח האסטטי הפונה לחיוך, שמאוחה לכתר זירקוניה ניתן להתאמה באופן מושלם הן מבחינת צבע השיניים הטבעיות והן מבחינת הצורה. כתרים זרקוניה מיוצרים בחריטה תלת ממדית, כך שניתן לספקם למטופל במהירות רבה תוך שמירה על רמת דיוק מקסימלית והתאמה מוחלטת לחלל הפה.

סוגי כתרי זירקוניה

קיימים שני סוגים של כתרים מזירקוניה:

  • כתר עשוי משתי שכבות – נבנה בשתי שכבות, הבסיס של הכתר עשוי מזירקוניה והשכבה הפונה לחיוך עשויה מחרסינה. בדרך כלל משתמשים בכתרים אלו לשיניים הקדמיות כאשר רוצים להשיג מראה אסתטי מושלם ופונקציונליות. רק עם חרסינה ניתן להגיע לאיכות הגבוהה ביותר מכיוון שעם החרסינה ניתן להגיע לגוון התאים ביותר וזהה לשיניים הטבעיות.
  • כתר עשוי שכבה אחת – כתר זירקוניה מונוליטי (רק חומר אחד), בנוי רק מזירקוניה והוא פתרון מעולה עבור השיניים האחוריות (הטוחנות). מכיוון שהזירקוניה היא חומר חזק במיוחד ועמיד היא יכולה לעמוד בעומסים והשחיקה הרבה המתרחשת בזמן לעיסה. כתר עשוי מזירקוניה יחזיק מעמד למשך תקופה ארוכה יותר מאשר כל סוגי הכתרים האחרים,(למעשה, כתרים העשויים מזירקוניה שורדים אצל המטופלים למשך שנים רבות).

מה היתרונות של כתר זירקוניה?

  • חוזק וסיבולת – כתרים העשויים מזירקוניה חזקים מאוד, עומדים בלחץ והשחיקה של חיכוך השיניים בזמן אכילה  ומחזיקים מעמד למשך שנים ארוכות.
  • מראה ואסתטיקה – החומר הייחודי הזה, יכול להכיל מספר גוונים של צבע, כך שניתן ליצור כתר הדומה לחלוטין לשן הקודמת ומתאימה בדיוק מושלם לשאר השיניים שלידה.
  • גירויים – אין תגובות אלרגיות וגירויים העלולים להופיע בחניכיים בכתרים העשויים מחומרים אחרים.
  • יחידה אחת – כאשר הכתר נבנה בשיניים הטוחנות כמקשה אחת, אין כל חשש של היפרדות של השכבות אחת מהשנייה.

מהם החסרונות של כתרים העשויים מזירקוניה?

החיסרון היחיד (שאנחנו מכירים) של כתרים העשויים מזירקוניה הוא מחירם הגבוה באופן יחסי לכתרים הרגילים שנעשו בעבר עם בסיס מתכת. חשוב לציין שכמעט כל רופאי השיניים ממליצים על שימוש בכתר זירקוניה בגלל האיכות המעולה והעמידות הגבוהה שלו. כתר מזירקוניה מאפשר למטופל שקט נפשי לאחר התקנת הכתר מתוך ידיעה שהוא קיבל את הכתר הטוב ביותר שיש כיום.

מרפאת השיניים של ד"ר מיכאל לוי פועלת במרכז תל אביב מאז שנת 1986 ומבוצעים בה כל סוגי טיפולי השיניים: טיפולים משמרים, טיפולי שורש, טיפולים אסתטיים ומשקמים, ניקוי שיניים, כירורגיה ועוד. אם ברצונכם לשמוע עוד על זירקוניה שיניים (כתרים וציפויים), ופרטים נוספים על הטיפול נשמח אם תיצרו איתנו קשר

לתיאום תור, צרו קשר:

בטלפון:  03-522-6691  |  בנייד: 052-351-2092  |  או בהשארת פרטים כאן

יצירת קשר

קביעת תורים בתאום טלפוני:
03-5226691
052-3512092
או השאירו פרטים