בארי 11/4, תל-אביב  |    חייגו עכשיו: 03-5226691 /  052-3512092

כתרים לשיניים

כתר הינו תחליף מלאכותי לכותרת הטבעית של השן. ברוב המקרים, כתרים מותקנים במקרים של נזק נרחב בשן, אשר מחייב השתלה של כתר מלאכותי. הטכנולוגיות של יצירת כתרים מתפתחות כל העת, באופן בו מייצרים אותם ובחומרים החדישים בהם משתמשים. בשל ההבדלים בין הסוגים השונים קיימים גם רמות מחיר שונות, הנובעות ממחיר החומר בו משתמשים ומהמיומנות והמקצועיות של רופא השיניים. לפני שמתחילים טיפול הרכבת כתר כדאי לבקש מרופא השיניים הסברים לגבי האופציות השונות האפשריות ולשמוע מה ההמלצות שלו לגבי הטיפול.

איזה סוגי כתרים לשיניים יש כיום?

לרופאי השיניים כיום יש מגוון רחב של אופציות לכתרים לשיניים:

  • כתר יצוק – בנוי מסגסוגת של מתכות ואינו מכוסה בחרסינה, הכתר מתאים לצרכים התפקודיים של הנחוצים בפה, אך מטופלים רבים ואף רופאי השיניים מעדיפים לא להשתמש בו מסיבות של אסתטיקה.

  • כתר חרסינה מחובר (מאוחה) למתכת – שילוב בין סגסוגת מתכת וציפוי של חרסינה המחוברת אליה, הנראות שלו טובה מכתר יצוק, אולם צבעו אינו תואם באופן מושלם לצבעים הטבעיים של השיניים.

  • כתר קפטק או גלוונו – כתר המכיל אחוזים גבוהים של זהב ומחופה בחרסינה, כתר זה אינו גורם לגירויים של החניכיים ומעניק מענה לא רע מבחינה אסתטית.

  • כתר חרסינה – כתר זה, מיוצר רק מחרסינה ללא כל סגסוגות מתכת ולכן המראה שלו אסתטי מאד ומתאים במיוחד  לשיקום של שיניים קדמיות, נדרשת מיומנות ומקצועיות של רופא השיניים וטכנאי השיניים על מנת ליצור כתר חרסינה.

  • כתר זירקוניה – הכתר הפופולארי ביותר, מיוצר מיציקה של זירקוניה ללא כל סגסוגת מתכת, ומומלץ ככתר האיכותי ביותר, כתר זה אינו גורם לגירויים של החניכיים, הוא חזק במיוחד וחסין למשך שנים ארוכות, אפשר להתאימו באופן מושלם מבחינת מבניות, והתאמה לצבע השיניים הטבעיות. כתר זה מיוצר בחריטת תלת ממדית אשר מאפשרת ייצור זריז של הכתר ומאפשרת רמה גבוהה של דיוק ועוזרת לרופא השיניים בהתאמה קלה ומדויקת לשן.

  • כתר EMAX – כתר מיוחד, המורכב מחומרי חרסינה ואחוזים גבוהים מאד של זכוכית, הכתר שנוצר הינו מסיבי מאד ובעל אסתטיקה גבוהה, השקיפות  שנוצרת בגלל הזכוכית יוצרת מראה טבעי. רופאי שיניים ממליצים על כתר זה כאשר יש צורך בכתר בשיניים הקדמיות. הכתר נחשב ליקר מכתרים אחרים בשל השימוש בחומרים יקרים והמקצועיות הגבוהה אשר נדרשת להרכבתו. 

 

אם ברצונכם לשמוע עוד על כתרים לשיניים, נשמח אם תיצרו איתנו קשר בטלפון  03-5226691  או בנייד: 052-3512092, או צרו איתנו קשר כאן.


כתובת המרפאה: בארי 11/4 תל אביב, 64682
טלפון: 03-5226691
נייד: 052-3512092