בארי 11/4, תל-אביב  |    חייגו עכשיו: 03-5226691 /  052-3512092

טיפול שורש וכתר

מטופלים רבים שואלים אותנו האם יש צורך בכתר לאחר טיפול שורש, כמו בהרבה מקרים, התשובה אינה חד משמעית וכל מקרה נדון לגופו. רוב רופאי השיניים מסכימים על כך שטיפול שורש גורם לכך שבמשך הזמן השן תהפוך לחלשה ולשבירה יותר, זאת לאור העובדה שנוצרים שינויים פיזיים המתחוללים בדנטין של שן חסרת מוך.

לפני שנענה, נסביר בקצרה איך נגרם הזיהום ומהו טיפול שורש:

הגורם הראשוני לזיהומים ולמחלות בתעלות השורש הינם חיידקים החודרים אל עצב השן עקב עששת, סדק בשן או שבר בשן, חבלה, נסיגת חניכיים, סתימות ישנות ועוד. החיידקים חודרים מבעד לזגוגית השן ושכבת הדנטין, מגיעים אל מוך השן ואז גורמים לדלקת דלקת חריפה שמתפתחת באזור.

 

על מנת להבין את חומרת הבעיה ולהחליט על סוג הפרוצדורה יש לבצע בדיקות רנטגן ובדיקות נוספות של חלל הפה והבלוטות. הטיפול עצמו מתבצע המערכות השורש והמטרה היא לטפל במחלות של מוך השן והרקמה שמעבר לקצה השורש.

 

איך מתבצע טיפול שורש?

רופא השיניים מרדים את האזור של השן הפגועה וחודר לחלל הלשכה עד הגעה למוך, במהלך הפרוצדורה תסולק רקמת המוך, תעלות השורש יורחבו ויבוצע חיטוי מעמיק שלהן.

לפני סוף הטיפול דוחסים חומר סתימה מיוחד לתעלות על מנת למנוע את חדירתם של חיידקים מחדש לתעלות. בסוף התהליך הרופא מרכיב סתימה זמנית בכדי לאטום את החלל שנוצר בכותרת השן.

  

מהם הפרמטרים שקובעים האם יש צורך בכתר לאחר טיפול שורש?

לרופאי השיניים יש מספר מספר גורמים שהם לוקחים בחשבון בהחלטתם האם לבצע טיפול שורש וכתר:

  • מיקומה של השן – האם זאת שן קדמית או אחורית, בשיניים אחוריות כמעט תמיד יבצעו כתר.

  • האם המטופל חורק שיניים? – במידה והמטופל חורק שיניים, מומלץ מאד לבצע כתר על מנת שהשן המטופלת לא תינזק.

  • מה היה מצב השן לפני הטיפול – במידה וחלק גדול מהשן ניזוק ונוצר בה ריקבון, יש צורך בכתר דנטלי.

  • האם למטופל נשברו שיניים בעבר?

  • האם השבר הינו עמוק, או האם הריקבון בשן הינו חמור מאד, מה שמצריך טיפול שורש? מהו החלק שנשאר מהשן לאחר הטיפול שורש?

מרפאת השיניים של ד"ר מיכאל לוי פועלת במרכז תל אביב מאז שנת 1986 ומבוצעים בה כל סוגי טיפולי השיניים: טיפולים משמרים, טיפולי שורש, טיפולים אסתטיים ומשקמים, ניקוי שיניים, כירורגיה ועוד. עלות טיפול שורש משתנה מרופא לרופא ומותנית במספר התעלות בשן במרפאתינו העלות אינה גבוה .אם ברצונכם לשמוע עוד על כמה עולה טיפול שורש וכתר, ופרטים נוספים על הטיפול נשמח אם תיצרו איתנו קשר בטלפון   03-5226691  או בנייד: 052-3512092, או צרו איתנו קשר כאן


כתובת המרפאה: בארי 11/4 תל אביב, 64682
טלפון: 03-5226691
נייד: 052-3512092